İman ile amel arasındaki ilişki - islami sohbet

Teknoloji ilerlerken çocuklarımızla uyarı sohbetleri etmeliyiz

Merhaba arkadaşlar Bazen düşünmekten kendimi alamıyorum. Teknoloji ilerlerken çocuklarımızla uyarı sohbetleri etmeliyiz  Çocuklarımızın geleceği nasıl olacak?

Biz ebeveynler olarak acaba üzerimize düşeni tam layıkı ile yapabiliyor muyuz? Teknolojik imkanların çığır açtığı şu dünyamız da, çocuklarımızın imkanlarının daha fazla olduğunu düşünüyoruz.

Ama teknolojinin getirmiş olduğu imkanların çocuklarımız üzerinde ki zararlarını hiç düşündük mü? Düşünün çocuk girdi bilgisayara, nerede ne yapıyor. Kimlerle sohbet ediyor . Acaba gelecekte çocuklarımızı nasıl bir tehlike bekliyor. Bilgisayarların özellikle eğitim amaçlı kullanılmasının, çok faydalı olmasının yanı sıra, özellikle sosyal medya ortamının, çocuklarımızın geleceğini de karartabileceklerini unutmamalıyız. Kişisel paylaşımlarında, resimler ,önemli ailevi sırlar , v b bilgilerin başkalarının eline geçmesiyle, kötü amaçlı kullanımlara maruz kalındığını hepimiz görmekteyiz. Cep telefonlarımıza iki de bir uyarı gelir. Emniyet teşkilatının bu gibi bilgilerin paylaşımlarının önüne geçilmesi için, çocuklarımızın kontrol altında tutulması gerektiğini söylemektedirler. Arkadaş olduğu kişileri takip edebiliyormuyuz sohbet sitelerinde mi, sosyal platformlar da neler yapıyor? Bunları ince eleyip sık dokumalıyız. Kültüründen ve ahlaki yapısından uzaklaştığını izlemek zorunda kalabiliriz. Bir çok tuzaklar hazırlanmış, kendi dinlerini, kendi yaşamlarını çocuklarımıza enjekte etmek isteyen bir çok derneklerin, vakıfların ve hatta okulların olduğu bilinmektedir.İşte kurulan bu tuzaklara ulaşmak ve bu tuzakların içinde kendimizi bulmak hiç te zor değildir. İstenmedik olaylara maruz kalan genç kızlarımızın intihar ettiği haberleri de bizlere yabancı değildir.