İslami sohbet - Ümmetin sevdiği seyler

Fransa Sohbet Sitesi

Fransada Gezilecek Okadar Güzel Yerler Varki Hele Fransa Sohbet Olduğu Zaman Tadından Geçinilmez Fransaya Gitiğimizde İlk Görmek İstediğimiz yer Aşıklar şehri Fransa’ya bir seyahat planlıyorsanız, listemizde Fransa’da görülmesi gereken 10 yeri mutlaka inceleyiniz. Fransa’nın güzel şaraplarından içmeyi de ihmal etmeyin. İyi Eğlenceler…

10- Eiffel Kulesi, Paris

Tüm dünya’da Paris’in hatta Fransa’nın sembolü olan bu demir kuleyi mutlaka görmelisiniz. 1889 yılında tamamlanan Eiffel kulesi , ismini de burayı inşaa eden firma olan Gustave Eiffel ‘den almıştır. Yılda 6 milyon turist çeken ve en büyük cazibe merkezlerinden biri olarak kabul edilen Eiffel kulesi, ayrıca dünya’nın en güzel mimari yapılarından biri olarak gösteriliyor.

Paris’te bulunan dünyaca ünlü bir katedral olan Notre Dame, fransız gotik mimarisinin de en güzel örneklerindendir.19. yy başlarında Paris şehir planlamacıları, katedralin bakımsızlığından ötürü katedrali yıktırmak istemişlerdir. Ünlü Fransız yazar Victor Hugo, halkın ilgisini çekmek için Notre Dame’ın Kamburu adlı romanını yazmış ve bundan sonra Notre Dame herkes tarafından tanınmaya başlamıştır.