Sohbet odaları - CHP'ye  ünlü aday! sizce kim başvurdu?2015 Genel seçimleri için ünlü mankenlerden Tuğba Özay’ın İstanbul 1. Bölge’den aday adayı oldu. Tuğba Özay sizce hareket getirecekmi dersiniz hareketli gece hayatı ile magazin medyasının dilinden düşürmediği bir isim. Özay bir ara cezaevine de girmişti. ( sohbet odaları )

Tuğba Özay’ın yakın arkadaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, sosyal medyada ‘‘Değerli sanatçı arkadaşım Tuğba Özay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a, CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adaylığını onaylattı. yazarak Özay’ın aday adaylığını duyurdu. ( sohbet odaları ) Akay, ‘Özay, ‘Kadınların ve gençlerin ülkenin daha ferah, barışçıl, aydınlık, esenlikli olabilmesi için mücadele etmesi ve aktif siyasetin içerisinde olması gerekir.’ dedi. Kendisini gönülden destekliyorum. Tuğba, cep doldurmak için siyaset yapılmayacağını gösterecek.’ dedi.

Sosyal medyadan Tuğba Özay’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’la çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

CHP’DE AÇIKLAMAYLA İLAN ETTİ

Tuğba Özay’ın CHP milletvekili aday adayı olduğunu CHP’de bir açıklamayla ilan etti. CHP’den yapılan açıklamada ise şöyle:

Türkiye’nin sempatik, güleryüzlü, sosyal sorumluluk projelerine, toplumsal her şeye duyarlılığını esirgemeyen sanatçımız Tuğba Özay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayımızdır.

TUĞBA ÖZAY KİMDİR?

1978 İzmir doğumlu olan Tuğba Özay Türkiye’nin en ünlü mankenleri arasında yer alıyor. 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilen Tuğba Özay aslen Trabzonludur. Ödüller kazanmış ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair olan babası Trabzon, öğretmen olan annesi Antalya kökenlidir.

Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde yapan Tuğba Özay, daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydolmuştur. Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık vermiş, sonradan Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamıştır. Ayrıca motosiklet tutkusu ile tanınır.

DÜNYA’NIN EN İYİ İKİNCİ İSMİ OLDU

Mankenliğe 1994’de bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı “Sonradan Görmeler” televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.

1995’de Miss Model of Turkey seçilmiş, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır.

1996’da Paris’te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye’ye dönmüş, aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir. Tuğba Özay hareketli özel hayatı ile de Türk magazin basınının gözdeleri arasında yer almaktadır.

CEZAEVİNE GİRDİ
Ağustos 2007 – Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını Haziran 2008’de “Bedel” adı altında kitaplaştırdı. Tuğba Özay cezaevine tehdit ve şantaj suçlarından girmişti.
Tuğba Özay dava kapsamında 5,5 ay tutuklu yargılandı. Özay, 24 Ocak 2008’de tahliye edildi.